O perukach, Ogólne

Jaką wybrać perukę na lato?

peruka na lato peruki24

Wiele z Was zastanawia się czy wybór peruki na lato jest istotny. Czy musi ona mieć inne cechy niż ta którą nosimy w zimie? Otóż wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znajdujesz. Jeśli jesteś osobą która nosi perukę dla chęci zmiany wyglądu i posiadasz swoje własne włosy to wtedy wybór peruki będzie inny niż w przypadku osoby cierpiącej na choroby i pozbawionej włosów. Zatem jak dobrze wybrać perukę na sezon letni? Poniżej przedstawimy Ci kilka cennych wskazówek.

Przede wszystkim wybór włosów! Syntetyczne czy naturalne?

Długie czy krótkie? Syntetyczne czy naturalne? To są pytanie na jakie musisz znać odpowiedzi zanim zaczniesz intensywne poszukiwania peruki na lato. Każda z peruk ma swoje wady i zalety. Długie włosy będą z pewnością bardziej grzały np. obojczyki, krótkie włosy będą łatwiejsze w utrzymaniu i będzie Ci w nich chłodniej.

Rzecz jasna jeśli nosisz włosy długie i nie chcesz zmieniać fryzury na krótką, kup perukę z długimi włosami. W takiej sytuacji jeśli w długich włosach chcesz czuć się komfortowo w lecie, ważny jest trafny wybór włókna. Pamiętaj także o tym że włosy syntetyczne nie powodują przegrzewania tak samo jak naturalne. Jednak nie każde włosy syntetyczne będą odpowiednie. Chcąc uzyskać najbardziej naturalny wygląd oraz wygodę wybierz włosy syntetyczne premium, to te wykonane z kanekalonu lub modakrylu. Jest to niebłyszczące włókno które bardzo dobrze imituje włos ludzki. Jeśli masz ograniczony budżet nie musisz kupować peruki naturalnej. Peruka syntetyczna dobrej jakości da dokładnie taki sam komfort noszenia jak włosy naturalne.

peruka na lato2 peruki24

Jak odpowiednio dobrać czepek peruki?

Z pewnością dobór czepka jest rzeczą najistotniejszą. Na rynku jest wiele rodzajów i cena peruki zależy nie tylko od rodzaju włosów ale także od czepka na jakim jest wykonana. Im więcej jest szycia ręcznego w peruce tym wyższa cena peruki. Co zatem gwarantuje szycie ręczne peruki? Otóż komfort noszenia takiej peruki jest większy. Niestety nie idzie to w parze z komfortem termicznym.

Peruki szyte w 100% ręcznie są idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z chemioterapią ponieważ idealnie dopasowują się do kształtu głowy. Jednak jeśli posiadasz włosy nie będzie to dobra peruka dla Ciebie z dwóch powodów. Po pierwsze czepek szyty w 100% ręcznie jest dość mały ponieważ na obwód głowy w rozmiarze 53-54cm. Po drugie jest to rodzaj czepka który dla osoby z włosami nie będzie przewiewny w gorące dni. W takiej sytuacji lepszym wyborem będzie dla Ciebie czepek mono top z maszynowo szytymi bokami i tyłem. Maszynowo szyte boki i tył pozwalają na docieranie powietrza do skóry głowy dlatego też komfort termiczny jest większy. Mono top z kolei pozwala na dowolną zmianę przedziałka lub wykonanie grzywki.

Czy struktura włosów ma znaczenie?

Jeśli zastanawiałaś się czy wybór włosów prostych lub falowanych ma znaczenie? Na pewno nie w kwestii pory roku. Włosy kręcone lub falowane są trudniejsze w pielęgnacji oraz istnieje ryzyko że mogą zmienić swoją strukturę z czasem. Włosy proste trzymają swoją formę i kondycję znacznie dłużej. Nie ma to jednak znaczenia na porę roku, niezależnie czy nosisz perukę zimą czy latem możesz wybrać dowolną strukturę. Sugeruj się tym co lubisz i jak się chcesz czuć. Najważniejsze jest abyś czuła się komfortowo i wygodnie.

Jeśli jednak masz problem z doborem odpowiedniej peruki skontaktuj się z nami, opowiemy o naszych produktach szczegółowo i wysłuchamy Twoich próśb.