O perukach, Ogólne

Jak zakładać tupet damski?

jak zakladac topper

Noszenie tupetu może być świetną opcją dla kobiet, które doświadczają wypadania włosów z powodu stanu zdrowia lub z innych powodów. Tupecik, znany również jako treska lub topper, może pomóc ukryć łysiny lub przerzedzone włosy, zapewniając pełniejszy, bardziej pewny siebie wygląd. Jednak zakładanie tupetu może być trudne, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłaś. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces zakładania damskiego tupeciku.

 

Wybierz odpowiedni tupet

Pierwszym krokiem w zakładaniu damskiego tupetu jest wybranie odpowiedniego produktu. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów tupetów, w tym opcje z włosów syntetycznych i ludzkich. Syntetyczne tupeciki są tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu, ale mogą nie wyglądać tak naturalnie jak toppery z ludzkich włosów. Tupety z ludzkich włosów są droższe, ale wyglądają bardziej naturalnie i można je stylizować tak jak własne włosy. Wybierając tupet, weź pod uwagę swój budżet, rodzaj włosów i wygląd, który chcesz osiągnąć.

 

Przygotuj skórę głowy

Przed założeniem tupetu ważne jest, aby przygotować skórę głowy, oczyszczając ją i upewniając się, że jest wolna od olejków i pozostałości. Użyj delikatnego szamponu do umycia skóry głowy i dokładnie spłucz ciepłą wodą. Unikaj stosowania odżywki, ponieważ może ona powodować śliskość skóry głowy i uniemożliwić prawidłowe przyleganie tupeciku. Przed założeniem tupetu pozwól skórze głowy całkowicie wyschnąć.

 

Zmierz tupet

Po wybraniu odpowiedniego tupetu ważne jest, aby go zmierzyć, aby upewnić się, że dobrze pasuje. Za pomocą taśmy mierniczej zmierz obwód głowy na linii włosów, tuż nad uszami i na karku. Porównaj te wymiary z tabelą rozmiarów dostarczoną przez producenta tupetu, aby znaleźć odpowiedni rozmiar. Jeśli Twoje wymiary mieszczą się między dwoma rozmiarami, wybierz większy, aby zapewnić sobie wygodę.

 

Zamocuj tupet

Umieść tupet na głowie upewniając się, że zakrywa łysinę lub przerzedzone włosy. Użyj taśmy do tupetów lub klipsów, aby zabezpieczyć tupet na miejscu. Klipsy do tupetów to małe metalowe spinki, które można przyszyć do tupetu i przypiąć do istniejących włosów. Przymocuj klipsy do tupetu i przypnij je do włosów, upewniając się, że są równomiernie rozmieszczone. Oczywiście możesz kupić tupet z już gotowymi spinkami clip-in.

 

Ułóż topper

Gdy topper jest bezpiecznie zamocowany, możesz stylizować go według własnych upodobań. Użyj grzebienia lub szczotki, aby ułożyć włosy i połączyć ją z istniejącymi włosami. Możesz także użyć produktów do stylizacji, takich jak lakier do włosów lub pianka, aby dodać objętości lub utrwalić fryzurę. Należy jednak uważać, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości produktu, ponieważ może on obciążyć włosy lub sprawić, że będzie wyglądać nienaturalnie. Jeśli masz syntetyczny tupet, pamiętaj, aby używać tylko produktów przeznaczonych specjalnie do włosów syntetycznych.

Pielęgnuj tupet

Aby tupet wyglądał świetnie, ważne jest, aby odpowiednio go pielęgnować. Regularnie myj go szamponem i odżywką. Unikaj używania zwykłego szamponu lub odżywki, ponieważ mogą one uszkodzić włókna peruki. Pozostaw do wyschnięcia na stojaku na peruki aby zachować kształt. Unikaj wystawiania tupetu na działanie źródeł ciepła, takich jak suszarki do włosów lub żelazka, ponieważ mogą one uszkodzić włókna. Jeżeli nie masz takich kosmetyków, zajrzyj do naszej sekcji z akcesoriami.

 

Podsumowując, noszenie tupetu może być świetnym sposobem na zakrycie ubytków lub przerzedzonych włosów. Pamiętaj o przygotowaniu skóry głowy, zabezpieczeniu tupetu taśmą lub klipsami, wymodelowaniu jej według własnych upodobań i odpowiedniej pielęgnacji. Przy odpowiedniej pielęgnacji Twój tupecik będzie się świetnie prezentował i służył Ci przez długi czas.