O perukach, Ogólne

Jak wybrać perukę do kształtu Twojej twarzy?

Dobieranie peruki do twarzy

Wybór odpowiedniej peruki może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o znalezienie stylu, który będzie pasował do kształtu twarzy. Kształt twojej twarzy może mieć duży wpływ na to, jak peruka na tobie wygląda, dlatego ważne jest, aby wybrać perukę, która podkreśla twoje najlepsze cechy i schlebia twojemu kształtowi twarzy. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces doboru peruki do kształtu twarzy.

 

Określ kształt swojej twarzy

Pierwszym krokiem w wyborze peruki do kształtu twarzy jest określenie kształtu twarzy. Istnieje sześć podstawowych kształtów twarzy: owalny, okrągły, kwadratowy, serce, diament i podłużny. Aby określić kształt twarzy, odsuń włosy od twarzy i przyjrzyj się kształtowi twarzy w lustrze. Zwróć uwagę na najszerszą część twarzy, kształt linii szczęki i długość twarzy.

Wybierz perukę, która pasuje do kształtu Twojej twarzy

Po określeniu kształtu twarzy nadszedł czas, aby wybrać perukę, która będzie do niego pasować. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru peruki dla każdego kształtu twarzy:

Twarz owalna: twarz owalna jest dłuższa niż szersza, z lekko zakrzywioną szczęką. Prawie każdy styl peruki dobrze pasuje do owalnego kształtu twarzy, więc nie krępuj się eksperymentować z różnymi stylami i długościami.

 

Okrągła twarz: Okrągła twarz jest tak szeroka, jak długa, z zaokrągloną szczęką. Wybierz perukę z objętością u góry i zwężanymi bokami, aby wydłużyć twarz. Unikaj peruk, które dodają szerokości twojej twarzy, takich jak krótkie, kręcone fryzury.

 

Kwadratowa twarz: Kwadratowa twarz ma mocną, kanciastą linię szczęki i kwadratowe czoło. Wybierz perukę z lekkim cieniowaniem i objętością u góry, aby złagodzić kąty twarzy. Unikaj prostych, tępych fryzur, które podkreślają kwadratową linię szczęki.

 

Twarz w kształcie serca: Twarz w kształcie serca ma szersze czoło i węższy podbródek. Wybierz perukę z objętością przy żuchwie, aby zrównoważyć kształt twarzy, na przykład bob do brody lub styl cieniowany. Unikaj peruk, które dodają objętości na czubku głowy, przez co czoło wydaje się szersze.

 

Diamentowa twarz: Diamentowa twarz ma wąskie czoło i podbródek, z szerokimi kośćmi policzkowymi. Wybierz perukę cieniowaną np. styl do ramion. Unikaj peruk, które są zbyt krótkie lub zbyt długie, ponieważ mogą sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądać na jeszcze dłuższą.

 

Podłużna twarz: Podłużna twarz jest dłuższa niż szersza, z prostą linią szczęki. Wybierz perukę z objętością po bokach, aby zwiększyć szerokość twarzy, na przykład w stylu falistym lub kręconym. Unikaj zbyt długich peruk, ponieważ mogą optycznie wydłużyć twarz.

Peruka Gabor

Weź pod uwagę swój odcień skóry i kolor oczu

Wybierając perukę, należy również wziąć pod uwagę odcień skóry i kolor oczu. Peruka, która dopełnia Twój naturalny koloryt, będzie wyglądać bardziej naturalnie i bardziej pochlebnie. Jeśli masz ciepłą karnację i brązowe oczy, wybierz perukę w ciepłych odcieniach, takich jak złoty blond lub miedziany. Jeśli masz chłodną karnację i niebieskie oczy, wybierz perukę w chłodnych odcieniach, takich jak popielaty blond lub platyna.

Wypróbuj różne style

Na koniec ważne jest, aby wypróbować różne style peruk, aby zobaczyć, co działa najlepiej dla Ciebie. Nie bój się eksperymentować z różnymi długościami, kolorami i teksturami. Jeśli nie masz pewności, który styl peruki jest dla Ciebie odpowiedni, skonsultuj się ze specjalistą od peruk, który pomoże Ci wybrać perukę pasującą do Twojego kształtu twarzy i odcienia skóry.